BlackBerry zyrtarizon modelin Priv
BlackBerry, ka zyrtarizuar modelin e tij më të ri të quajtur Priv i cili bazohet në sistemin operativ Anroid.

Kamerat e Priv do të sjellin 18MP në pjesën e pasme dhe 5MP në pjesën e përparme, ndërsa kostoja e përafërt që duhet të paguhet për këtë model të ri të telefonit thuhet se do të jetë rreth 630 dollarë.

Sipas informatave të lëshuara deri më tash, thuhet se Priv do të fuqizohet nga procesori 64-bit Qualcomm Snapdragon, 808 ose 810.

Ndër të tjera, thuhet se Priv do të ketë RAM memorie prej 3GB, ekran 5.4” në Quad HD, me rezolucion prej 2560x1440 pikesëleve dhe tastierë fizike QWERTY. /albeu.com/

Shtuar më 19/10/2015, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori