Bisedime me Jahjagėn nėse zgjidhem president
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Lideri i Partisė Progresiste Serbe, Tomislav Nikoliē, i cili kandidon pėr postin e presidentit nė zgjedhjet e 6 majit qė do tė zhvillohen nė Serbi, tha se ai do tė zhvillonte bisedime me presidenten e Kosovės, Atifete Jahjaga, nėse do tė zgjidhej nė kėtė post.

Lideri i PPS-sė, Nikoliē tha pėr televizionin publik serb, se “me autoritet e Kosovės duhet biseduar, pėrfshirė edhe pėr statusin”.
“

Ėshtė njė fakt i dukshėm qė Beogradi nuk mund tė ketė ndonjė autoritet mbi Prishtinėn, njėsoj si Prishtina nuk mund tė ketė mbi Mitrovicėn veriore”, ka theksuar Nikoliē, duke shtuar se pėr tė gjitha kėto ēėshtje duhet folur.


Ai tha se nėse ndarja e Kosovės arrin tė bėhet ndonjėherė opsion, atėherė serbėt do duhet tė vendosin me referendum pėr kėtė. /ALBEU.COM/
Shtuar më 30/04/2012, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.