Besojeni ose jo, terroristi kishte shkruar emrin e Skënderbeut tek arma e tij (FOTO LAJM)

Sulmi terrorist në Zelandën e Re që vrau të paktën 49 myslimanë duke u falur në xhami duket se ishte përgatitur prej disa kohësh prej terroristëve, gjë e cila solli edhe një numër të madh viktimash.

Në media janë duke qarkulluar foto të armës së tij ku aty gjenden emra personazhesh që terroristi australian besonte se kishin vdekur për të mbrojtur krishtërimin.

Krahas amrave serb dhe sulmuesve të myslimanëve në vende të ndryshme, terroristi kishte shkruar edhe emrin e Skënderbeut në të. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2019, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori