Besnik Berisha flet për gjendjen e Mustafës: Gëzon shëndet të plotë
Besnik Berisha, ish-këshilltari i Isa Mustafës, sa i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ishte kryeministër i vendit, se gjendja shëndetësore e Mustafës tani është stabile.

“Nuk ka tendencë për të fshehur gjendjen shëndetësore të Isa Mustafës. Ai i është nënshtruar një trajtimi nga një gjendje gripi, por që ka pasur komplikime. Nuk ka ende diagnozë të saktë, nuk është as ajo që flitet deri më tani. Por, Mustafa gëzon shëndet stabil dhe është në humor të mirë”, ka thënë Berisha.

Udhëtimi i ish-kryeministrit për Gjermani, Berisha tha është bërë jo si situatë emergjente, por si masë parandaluese.

“Masa parandaluese me qëllim që Mustafa të sigurohet, kompilimet që kanë ndodhur të mos jenë të ndonjë natyre më serioze dhe ai është dërguar në një qendër të specializuar për fizioterapi që kërkohet pas këtyre rasteve”. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2018, ora 18:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori