Beogradi i kërkon veriut draftbuxhetin
Pavarësisht se bme marrëveshjen e Brukselit, Serbia është e obliguar të ndërpresë financimin e strukturave ilegale në Kosovë dhe t’i shuajë ato, ministria e Financave e qeverisë serbe u ka kërkuar komunave paralele në veri të Kosovës të hartojnë draftbuxhetin e tyre për vitin 2015">2015.

Lajmi është konfirmuar nga Marko Gjuriq raportojnë mediat në Serbi. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2014, ora 12:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori