Beogradi harton marrëveshje për komunat serbe
Beogradi zyrtar insiston në një marrëveshje politike me qeverinë e ardhshme të Kosovës, për krijimin e asocacionit të komunave serbe në veri.

Mediat kanë komentuar,se asocacioni nuk mund të krijohet në rast se bie ndesh me ligjet në fuqi të Kushtetutës së Republikës së Kosovës.

I ashtëquajturi drejtor i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriç ka thënë se Serbia kërkon një bazë politike për miratimin e statusit për asocacion të komunave serbe në veri, ndërsa shtoi se edhe shëndetësia dhe arsimi do të jenë nën kujdesine vazhdueshëm të Beogradit. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori