E FUNDIT/ Rëndohet situata nga koronavirusi në Shqipëri
BE vendos kufijtë Kosovë-Serbi me helikopter
Ish-shefja e ekipit negociator në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri në një postim në Facebook ka thënë se kufijtë ndërshtetëror me Serbinë, u vendosën në dialogun e Brukselit, përmes marrëveshjes së IBM-së.

Ajo ndër tjera ka postuar edhe fotografi nga vendosja e atyre pikave, që ishin bërë me helikopterë të BE-së.

Postimi i plotë:

Kufijte ndershteteror mes Kosoves dhe Serbise u vendosen ne Dialogun e Brukselit, permes marreveshjes se IBM-se. Se bashku me Bashkimin Evropian madje me helikopteret e tyre, ekipi trepalesh percaktoi pikat kufitare ne gjashte pikekalimet mes dy shteteve. Ky mision shteteberes eshte ne fotot ne vijim. Askush nuk mund ti prek keta kufij sepse gjithe populli do ti mbroj. ?????????.
Shtuar më 02/11/2018, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori