BE: Të zgjidhet qeveria, të vazhdojë dialogu
Bashkimi Evropian kërkon që të zgjidhet sa më shpejt qeveria e re dhe të vazhdohet dialogu me Serbinë.

BE-ja ka informuar se po e ndjek më shumë vëmendje ecurinë politike në Kosovë dhe se shpreson që qeveria të mund të formohet sa më shpejt dhe ajo të jetë demokratike.

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka cilësuar se pas kësaj, duhet të niset dialogu me Serbinë sa më shpejt, pasi që ky është një proces i rëndësishëm për vendin. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori