BE: Presim qeverinë për dialog me Serbinë
Bashkimi Evropian vazhdon të insistojë se as ka ndërmend të merret me çështje të brendshme të Kosovës.

Përfaqësues të lartë të BE-së për çështje të jashtme dhe për siguri kanë theksuar se politikanët kosoavarë duhet të gjejnë vetë zgjidhjet.

“Ne i respektojmë procedurat e brendshme të vendit”, ka thënë Kocijancic, transmeton RTK.

Brukseli ka vënë në dukje se e mirëpret cilëndo qeveri, e cila është e gatshme të hyjë në dialog me Serbinë. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori