BE nuk ka kushte të reja për Serbinë
Komisioni Evropian vlerëson se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit është në ngecje për shkaqe objektive, edhe për arsye të mungesës së një qeverie të re në Kosovë.

Askush nuk po e fajëson Beogradin për ngecjen e dialogut, raporton FoNet.

Brukseli nuk ka kushte të reja për Serbinë në dialog, por pritet thjesht formimi i qeverisë së re në Kosovë. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori