Bashkëpunim mes Prishtinës dhe Ankarasë
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa ka shkuar sot për një vizitë zyrtare në Ankara të Turqisë i cili u prit në një takim nga perfekti i Ankarasë, Fethi Jashar.

Në këtë takim u bisedua për mundësitë e bashkëpunimit midis dy qyteteve në fusha të ndryshme. Me theks të veçantë u fol për realizimin e projekteve të përbashkëta në rregullimin e parqeve ku do të ndihmojë kjo prefekturë, fillimin e bashkëpunimit në fushën e planifikimit, urbanizmit , infrastrukturës dhe kulturës.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, sot dhe nesër do të ketë edhe takime tjera me homolog të disa komunave turke, ku do të bisedohet për mundësit e bashkëpunimit të ndërsjellët. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2011, ora 18:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori