Ballkani dhe Kosova rrezikohen nga terrorizmi
Burim Ramadani, njohës i çështjes së sigurisë, është shprehur se terrorizmi është kërcënim në rritje ndaj rajonit dhe Kosovës, kjo pasi problemet në Ballkan mund të keqpërdoren nga organizata të ndryshme.

"Ballkani dhe Kosova rrezikohen nga terrorizmi ndërkombëtar në dimensionin strategjik dhe pushtues, dimensionin njerëzor, dimensionin e mesazhit si dhe në dimensionin e kombinimit të motiveve ideologjike dhe lokale", ka shprehur Ramadani në një intervistë për "Epoka e Re". /albeu.com/

Shtuar më 04/08/2016, ora 11:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori