Austria vijon misionin e saj në Kosovë
Austria do të vazhdojë mandatin forcave të veta ushtarake rezervë në Kosovë dhe në Bosnje, ka konfirmuar Ministria e Punëve të Jashtme e këtij vendi.


Trupat rezervë të përbërjes ushtarake nga Austria do të qëndrojnë në Bosnje deri më 16 nëntor 2012, në kuadër të EUFOR-it, ndërsa në Kosovë këto forca do të qëndrojnë deri më 31 dhjetor 2013, në kuadër të KFOR-it. /albeu.com/
Shtuar më 09/05/2012, ora 10:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori