Asociacioni me kompetencat e një Republike
Pëlqej
Beogradi zyrtar ka përgatitur një draft-statut me të cilin e “vesh” me kompetenca ekzekutive, sa të një republike, Asociacionin e Komunave Serbe, shkruan Zëri.

Sipas këtij drafti, Asociacioni do t’i ketë 10 komuna dhe do të ketë autonomi në arsim, në shëndetësi, në infrastrukturë dhe në siguri. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2014, ora 09:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori