Ashton: Situata në veri e paqëndrueshme
Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Kethrin Eshton ka hedhur poshtë mundësinë e ndarjes së Kosovës duke thënë se “ndarja nuk është opsion”, ndersa situatën e tashme në veri të Kosovës e ka quajtur si “të paqëndrueshme”.Sipas saj në takimin e radhës mes mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe homologut të tij serb, Ivica Daçiq, do të flitet për veriun e Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2012, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori