Arrestohet shtetasi serb për vrasjen e fëmijës 13-vjeçar
Arkiv
Policia rajonale e Gjilanit ka arrestuar një serb të dyshuar për vrasjen e Leotrim Musliut, 13-vjeç, nga fshati Uglarë i komunës së Gjilanit. Musliu ishte qëlluar të shtunën pasdite me armë zjarri ndërmjet fshatrave Uglarë dhe PasjanGjilanit, derisa ai po kthehej së bashku me babanë e tij nga mali, ku kishin shkuar për të marrë dru.

Ismet Hashani, zëdhënës i policisë rajonale në Gjilan, ka bërë të ditur se lidhur me rastin kanë arrestuar një person të dyshuar nga radhët e komunitetit serb, me inicialet Zh.S. (1967) nga fshati Pasjan.

Banorët e Uglarës kanë raportuar edhe më herët në polici se kanë telashe me serbët e fshatit Pasjan.
Shtuar më 07/03/2011, ora 10:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori