Arrestohet serbi për krime lufte
Pëlqej
Ish-gardiani serb, Djuka Bogunoviç është arrestuar, pasi Kroacia kishte lëshuar një urdhër arresti për të.

Bogunoviç, i cili ka punuar si gardian në qytetin e Glinas gjatë luftës 1991">1991-95 në Kroaci, është arrestuar këtë javë në një vendkalim kufitar me Serbinë.

“Bogunoviç akuzohet për torturimin e një polici nga shtatori i vitit 1991">1991 deri në dhjetor të vitit 1991">1991 dhe torturimin e civilëve në burgje”, ka thënë të enjten një OJQ në Beograd.

Ish-gardiani, i cili ka jetuar në Serbi që nga përfundimi i luftës, është serbi i 13-të i arrestuar për krime lufte në Kroaci. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2014, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori