Arrestohet një i dyshuar për vrasje
Policia rajonale e Pejës ka arrestuar sot një person që dyshohet për vrasje.

Bëhet fjalë për shtetasin V.S, 35-vjeç nga Klina.

Sipas njoftimit të policisë, i riu dyshohet se ka vrarë më 2003 shtetasin Burim Sejdiu me armë zjarri automatike AK-47.

“Pas identifikimit të të dyshuarit në fjalë, me Urdhër të Gjykatës Themelore në Pejë me date 13.05.2014 është kryer një kontroll (bastisje) në dy lokacione në rajonin e Klines, ku është arrestuar i dyshuari lidhur me ketë vrasje.Gjatë kontrollit , ndër të tjera , është gjetur dhe sekuestruar një armë automatike AK-47 me 30(tridhjetë) fishek te kalibrit 7.62 mm”, thuhet në njoftimin e Policisë. /albeu.com/
Shtuar më 14/05/2014, ora 14:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori