Arrestohet grupi kriminal që transportonte drogë nga Kosova në Serbi
Policia serbe thonë se e ka kapur një grup kriminal që është marrë me shitjen dhe transportin e marihuanës">marihuanës nga Kosovës përmes Serbisë në drejtim të vendeve të BE-së.

Sipas raportimeve të mediave serbe, policia ka arrestuar tre persona dhe po vazhdon kontrolli i veturave dhe shtëpive.

“Në njërën nga veturat është gjetur sasi më e madhe e marihuanës">marihuanës e cila duhet të matet”, ka thënë policia serbe, e cila nuk e ka bërë të ditur identitetin e të arrestuarve.

Në sajtin e gazetës serbe Blic thuhet se ky aksion është bashkërenduar ndërmjet Prokurorisë për krim të organizuar , BIA-s (shërbimi sekret serb) dhe SBPOK-ut.

Më herët gjatë ditur policia serbe kishte njoftuar se ka kryer një aksion në territorin e komunës Bogatiq, ku janë zbuluar dy laboratore për prodhimin e marihuanës">marihuanës në kushte artificiale, derisa janë kapur 29.3 kilogramë marihuanë e papërpunuar dhe 9.8 kilogramë marihuanë e tharë. Janë arrestuar dy persona. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2018, ora 19:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori