Arrestohen dy deputete të VV-së, i'u gjetën gaz lotësjellës
Policia e Kosovës ka arrestuar deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi.

Ajo nuk është lejuar të hyjë as në Kuvendin e Kosovës ku pritet të votohet ratifikimi i marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi.

Kadaj-Bujupi është arrestuar nga policia pasi asaj i është gjetur gaz lotsjellës teksa po përpiqej të hynte në Kuvend.

...

Pas kontrollit, është shoqëruar nga Policia edhe deputetja e VV-së, Aida Dërguti.

Sipas informacioneve, thuhet se asaj i është gjetur, njëjtë si deputetes Donika Kadaj-Bujupi, spraj dhe jo gaz lotsjellës. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2016, ora 12:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori