Gjykata lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gjykata Themelore e Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin.

Gjyqtari Beqir Kalludra, pranë kësaj gjykate mësohet se ka thënë për "KTV"-në se pas arrestimit të Kurtit, do t'i caktohet masa e paraburgimit për shkak se ai është një nga katër deputetët e "Vetëvendosjes" të akuzuar për gazin lotsjellës në seancat e Kuvendit.

Gjyqtari Kalludra ka marrë këtë vendim për shkak të mungesës së tij në seancën gjyqësore për gazin lotsjellës. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 09:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së