Arrestohen trimat e videos
Policia ka arrestuar tre persona dhe një tjetër në kërkim për videon e transmentuar ku shfaqeshin njerëz të shumtë që gjuanin me armë të ndryshme. Policia e Kosovës ka konfirmuar se personat janë arrestuar, janë marrë në pyetje dhe liruar me procedur të rregullt.

"Pas publikimit tė disa video incizimeve nė media lidhur me gjuajtjet me armė zjarri njėsitė policore kanė identifikuar katėr tė dyshuar meshkuj - K/Shqiptar. Tre nga tė dyshuarit janė arrestuar kurse njėri nuk ėshtė takuar.

Nė lidhje me rastin me autorizim tė prokurorit janė kontrolluar shtėpitė e tė dyshuarve ku janė gjetur dhe konfiskuar nje pushkomitralez, dy AK-47, gjashte karikator, 138 fishek te cal. 7.62 mm , gėzhoja dhe pajisje te ndryshme pėr arme.

Me vendim tė prokurorit tė dyshuarit pas intervistimit nė lidhje me rastin janė liruar nė procedurė tė rregullt" ka thënë një zyrtar policor.

Video që ishte postuar në Yutube, ishte edhe në faqen e albeu.com
Shtuar më 03/11/2011, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori