Arrestohen tre serbe për përfshirje në veprat penale
Pas nëntë ditë arratie, policia ka prangosur tre të dyshuarit, të përkatësisë etnike serbe, banorë të Zveçanit, për përfshirje në veprat penale, “armë mbajtje pa leje”, “posedim ilegal të narkotikëve”, “pengim të personave zyrtar” dhe “veturë e falsifikuar”, raporton Radio Kosova.

Më 20 mars, hetuesit e policisë në Mitrovicë i kishin arrestuar të dyshimtit, por nën rrethana të pasqaruara, ata ishin larguar nga lokalet e stacionit të veriut.

Shtuar më 30/03/2012, ora 17:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori