Armend Zemaj paralajmëron përkeqësim të situatës me koronavirus
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka theksuar se Kosova është duke e menaxhuar mirë situatën me Covid-19.


Ai tha se as Kosova nuk mund të jetë imune ndaj pandemisë me koronavirus.

Imune mund të jemi vetëm nëse i respektojmë masat anti-covid”, tha ai në Kanal 10, raporton Gazeta Blic.

I pari i shëndetësisë ka paralajmëruar se mund të ketë përkeqësim të situatës me koronavirus.

Ai tha se me ardhjen e vjeshtës do të shtohen edhe pacientët me grip sezonal, dhe kësisoj mund të shtohen rastet me koronavirus.
Shtuar më 19/10/2020, ora 20:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori