Arifi vizitoi spitalin Klinik në Tetovë
Sot, kandidatja për kryetare të Tetovës, Teuta Arifi sot vizitoi Spitalin Klinik në Tetovë ku bisedoi me stafin mjeksor për aktivitetet e përbashkëta të cilat mund të ndërmerren me qëllim të mbrojtjes dhe përparimit të shëndetit publik përmes aktivitete preventive dhe fushatatve për edukim shëndetësor.

“ Kompleksi I spitalit klinik ka nevojë urgjente për rregullimin e trafikut për tu lehtësuar qarkullimi I personelit të spitalit dhe pacientëve. Do të ndërmarrim të gjitha masat të cilat janë nën kompetencat e komunës për të përmirësuar kushtet e shtëpisë së shëndetit dhe për të ndikuar në ngritjen e përgjithshme të cilësisë së jetës së qytetarëve dhe shëndetit publik./albeu.com/
Shtuar më 26/03/2013, ora 15:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori