Ardian Gjini: Pa Opozitën s’do të kishte MSA, UEFA e as liberalizim
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, vlerëson se Opozita është aq e domosdoshme saqë pa të, Kosova nuk do të fitonte as Marrëveshjen për Stabilizim-Asocim, as anëtarësimin në UEFA dhe aq më pak liberalizimin e vizave.

Gjini këto komente i ka dhënë gjatë një fjalim në organizimin e përbashkët të AAK-së e Nismës për Kosovën, ku po flitet për protestën e 14 majit që do të organizohet nga AAK-NISMA, njofton Klan Kosova.

Tubimi i dy partive opozitare po mbahet në Sallën e Kuqe tek Pallati i Rinisë në Prishtinë./Albeu.com/
Shtuar më 03/05/2016, ora 16:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori