Arbana Xharra e quan Erdoganin "Millosheviç": Po shfaros kurdët
Gazetarja Arbana Xharra përmes një statusi në Facebook e ka krahasuar presidentin turk Erdogan me Millosheviçin.

Sipas Xharrës, Erdogani është përgjegjës i bombardimeve ndaj kurdëve, me qëllim shfarosjen e tyre.

Ky është statusi i Arbanë Xharras në Facebook:

“Erdogani koka çu me vra kurdë, në emër të luftës kundër “terroristëve”, njejtë sikurse Millosheviqi kur arsyetonte gjenocidin në Kosovë.

Kurdët e Sirisë janë armatosur nga Perëndimi për të luftuar Shtetin Islamik- ISIS, kurse ky po i bombardon civilët kurdë me të vetmin qëllim, shfarosjen e tyre.

Turqia nën regjimin e këtij dikatori po rrëshqet keqas.

Ani edhe shqiptarët i kish pas permend??”

P.S Ky është qëndrim i imi personal dhe s’ka të bëjë me postin që momentalisht mbaj! /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2018, ora 20:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori