Apostolova merr pjesë në pastrimin e parkut të Gërmisë
Pëlqej
Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova do t’iu bashkohet aktivistëve dhe vullnetarëve të organizatës joqeveritare “Let’s Do it Kosova” për pastrimin e parkut të Gërmisë në Prishtinë.


Ky aksion është pjesë e Javës së Diplomacisë Klimatike të organizuar nga Zyra e BE-së, me qëllim të ngritjes së ndërgjegjësimit mbi nevojën e adresimit të ndotjes së ajrit, menaxhimit të mbeturinave dhe çështjeve që kanë të bëjnë me energjinë eficiente në Kosovë.
Shtuar më 30/06/2017, ora 08:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori