Apostolova: Kosova po e përmbush këtë kriter për liberalizimin e vizave
Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovës">Kosovës

Në këtë takim të mbajtur në ndërtesën e Qeverisë, morën pjesë edhe ministrat Dhurata Hoxha, Abelard Tahiri e Flamur Sefaj, që drejtojnë dikasteret e Integrimeve, të Drejtësisë dhe të Punëve të Brendshme, përkatësisht.

Kreu i Bashkimit Europian në Kosovë u shpreh e inkurajuar me përpjekjet e Kosovës">Kosovës në fushën e sundimit të ligjit, konkretisht luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar.

“E inkurajuar me përpjekjet e Kosovës">Kosovës për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar, të dy këto çështje të ngritura në Agjendën Europiane të Kosovës">Kosovës, liberalizimin e vizave, Marrëveshjen e Stabilizim-Aociimit dhe Raportin e Progresit”, thuhet në njoftimin e Shefes së Zyrës së BE’së.

Shtuar më 11/10/2017, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori