Anulohet takimi i 27 qershorit në Washington
I dërguari i presidentit Donal Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka konfirmuar se takimi i 27 qershorit është anuluar.

Ai ka thënë se ka mirëkuptim për vendimin e Hotit dhe se do ta shqyrtojnë një datë tjetër për mbajtjen e takimit.

Grenell ka thënë se së shpejti do të caktohet data tjetër.
Shtuar më 25/06/2020, ora 16:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori