Anketa: BDI fiton zgjedhjet te shqiptarët më 15 korrik
BDI vazhdon të triumfojë në çdo anketë të vendit dhe të huaj. Në anketën e fundit të IPS BDI sërish del fituese me 15 korrik.

Në pyetjen se cilën parti do të votoni me 15 korrikbllokun shqiptar me 25.9 % mendojnë për BDI-në partinë e Ali Ahmetit dhe kryeministrin e parë shqiptar, më pas vjen koalicioni ASH-AAA me 17.4 % dhe PDSH-ja me 4.1 %, ndërsa koalicioni LSDM – BESA me 10.7 % përcjell TS.

bllokun maqedonas me 21.9% mendojnë për VMRO dhe me 19.8% për koalicionin LSDM-BESA me 1.3 e Majta Maqedonase . Me 16.4% nuk dëshirojnë të tregojnë ndërsa me 17.1% nuk e dinë.
Shtuar më 07/07/2020, ora 11:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori