Anita Haradinaj: Në Uashington më pyetën shumë për ndalesën e Ramushit në Francë
Bashkëshortja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar për qëndrimin e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku mori pjesë në inaugurimin e presidentit Donald Trump.

"Ne Washington shkova me ftesat qe kishim une dhe Ramushi, per ceremonine e Inaugurimit te presidentit", ka treguar Anita Muçaj.

"Takimi me kongresiste, bisedat me ta per Kosoven, per te berat dhe te paberat ne Kosove, bisedat per Ramushin, Ballo Inauguruese e Presidentit, kontaktet e para me njerez te fushave te ndryshme nga administrata e re, gjithcka ishte pervoje interesante", ka shkruar ajo në llogarinë e saj në Facebook.

"Megjithe ndryshimet ne program, mungese te verejtshme nga shume njerez te Ramushit dhe pergjigjeve te shume pyetjeve per ndalesen e Ramushit ne France, vizita ishte e bukur dhe eksperience ndryshe!!!", ka treguar Anita Muçaj.

"Washingtoni ishte ndryshe!!! Tradita ne nderrimin e administrates tregonte ekzistencen e demokracise!! Feste e proteste, te dyja ngertheheshin kaq bukur sa lente shume per te deshiruar!!! Urime Demokraci!!!", ka shkruar ajo. /Albeu.com/
Shtuar më 22/01/2017, ora 21:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori