Anëtarësimi në BE, jo arsyeja kryesore që Serbia po bisedon me Kosovën
Ivica Daçiç
Data për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian nuk është arsyeja kryesore që Serbia po bisedon me Kosovën. Kështu deklaron kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç
i cili rendit si arsye kryesore, humbjen e sovranitetit, shtetësisë dhe miqve, për shkak së shtete të ndryshme vazhdojnë ta njohin Kosovën. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2013, ora 11:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori