Ambasadori gjerman: Urime Kosovë, gjithmonë jemi me ju
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt ka uruar Kosovën për përvjetorin e 11-të të pavarësisë. Në rrjetin social twitter, ai ka shkruar:

“Mirëmëngjesi dhe urimë ditëlindjen e 11-të Kosovë. Qiell i kaltërt mbi Prishtinë, vazhdojmë me ceremoni. Vendi dhe populli kanë bërë rrugëtim të gjatë, por ende duhet shumë punë. Gjermania do të vazhdoj të ecë me ju në këtë shteg”

Ai e ka publikuar këtë fotografi nga Ambasada e Gjermanisë në Dragodan.
Shtuar më 17/02/2019, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori