Ambasadori gjerman në Beograd: Kosova dhe Serbia të zgjidhin çështje të rëndësishme
Ambasadori gjerman në Beograd Hainz Vilhelm është shprehur se Kosova dhe Serbia duhet të ulen në bisedime dhe të zgjidhin bashkë një sërë çështjes të rëndësishme.

Vilhelm tha në një intervistë për B92 se duhet të zbatohen të gjitha pikat e nënshkruara në Marrëveshjen e Brukselit.

Këto fjalë ai i ka thënë pak përpara se Kosova dhe Serbia të rinisin bisedimet e ndërprera për shkak të zgjedhjeve në Kosovë./albeu.com/
Shtuar më 04/01/2015, ora 12:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori