Ambasadori amerikan paralajmëron zgjedhje të reja, Haradinaj rrëzohet nga pushteti
Nuk do të ishte punë me mend afatizimi i negociatave midis Beogradit dhe Prishtinës, të paktën derisa nuk kemi diçka të prekshme me të cilën kjo punë do të mund të përmbyllej.

Në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve FoNet, deklaroi ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd Kyle Scott, i cili konsideron se, duke pasur parasysh dinamikën globale të vitit të ardhshëm, “ky është një rast i mrekullueshëm që të arrihet përparim dhe kjo s’duhet lëshuar”.

Diplomati amerikan ka precizuar se në mot do të mbahen zgjedhje për Parlamentin Evropian, “ndërsa ka mundësi që zgjedhje të ketë edhe në Kosovë dhe Serbi”.


Shtuar më 23/09/2018, ora 15:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori