Ambasada e Kosovës në Uashington, ndër më aktivet në perdorimin e medieve sociale
Flamuri kosovar
Kompania prestigjioze e komunikimit “Fleishman Hillard International”, ka listuar Ambasadën e Republikës së Kosovës në Uashington si një prej ambasadat më aktive në Uashington për përdorimin e mediave sociale në diplomacinë publike.

Duke u bazuar ne nivelin e perdorimit te rrjeteve sociale, (Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin), në sasine e informacioneve të plasura, numrin e miqve dhe ndjekesve dhe kritere ! të tjera të komunikimit, Ambasada e Kosoves në SHBA, është radhitur në mesin e ambasadave me të suksesshme në këtë drejtim të rendesishem të diplomacise publike.

Fleishman-Hillard Inc është një prej firmave lider të komunikimit strategjik në botë. E vendosur në St. Louis të SHBA-ve, kjo firme operon pergjate Amerikes së Veriut, Evropes, Azi Paqesorit, Lindjes se Mesme, Afrikes dhe Amerikes Latine në rreth 80 zyra. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2012, ora 12:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori