Alma Lama kërcënohet me vdekje
Deputetja e LDK-së, Alma Lama ka marrë kërcënime me vdekje, pas puiblikimit të një shkrimi lidhur me fenë islame.

Ka qenë një nga komentuesit që e ka kërcënuar me vdekje Lamën dhe kjo nuk është hera e parë që ndodh që deputetja të kërcënohet, shkruan Zëri.

Alma Lama është përfshirë shpesh në debate të nxehta sa i përket çështjes së fesë islame në Kosovë dhe radikalizmit fetar./albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 09:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori