Albin Kurti për kryeministër?
Nëse vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme dhe me bllokun qëndron edhe VV-ja, i nominuari për kryeministër nga koalicioni VLAN duhet të jetë Albin Kurti.

Kështu mendon anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja.

Sipas tij, Kurti kryeministër do ta çlironte Kosovën nga korrupsioni.

“Kandidimi i Albin Kurtit kundruall Hashim Thaçit, në zgjedhjet e jashtëzakonshme qe po i imponon SHIK-u, si kandidat i përbashkët i Bllokut për kryeministër – paraqet garancën e vetme dhe mundësinë reale për çlirimin e Republikes”, ka shkruar Ramabaja në Facebook./albeu.com/
Shtuar më 13/10/2014, ora 10:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori