Albin Kurti pas daljes nga spitali: Ende nuk jam shëruar
Kryetari i Lëvizjes Vëtevendosje, Albin Kurti ka njoftuar se ka dalur nga spitali, por thotë që ende nuk është shëruar, shkruan Albeu.com

Ai ka thënë se i nevojiten edhe dy javë pushim dhe vazhdim i terapisë për tu shëruar, teksa ka falenderuar edhe stafin mjekësor për kujdesin.

Përmes një postimi në Facebook ka thënë se i vjen turp të thotë se ishte sëmurë, kur kujton pacientët e tjerë që ishin në gjëndje edhe më të rëndë.

“Isha i sëmurë, ende nuk jam shëruar. Dy javë pushim e vazhdim i terapisë janë të nevojshme. Por, më vjen turp të them se isha i sëmurë kur kam parasysh e s'i heq dot prej mendjes pacientët e tjerë aty, në gjendje të rëndë, disa edhe shumë të rëndë. Uroj që t'ia dalin të gjithë, të shërohen e të bëhen sa më mirë. Dëshiroj më të mirën për ta e për familjarët e tyre, dhe e di se mjekët e infermieret do të vazhdojnë përditë të shërbejnë me përkushtim për të gjithë të sëmurët”, ka shkruar Kurti. /albeu.com/

Shtuar më 28/02/2019, ora 17:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori