Albin Kurti: Duhet të jemi bashkë si një komb kundër Serbisë
Albin Kurtin, ish kreu i “Vetëvendosjes”, ka deklaruar se Tirana zyrtare po mban një qëndrim më të avancuar se Prishtina për konfliktin Kosovë-Serbi.

Deklarata e kryeministrit shqiptar se nëse Serbia cenon 1 cm të territorit tonë, Shqipëria e Kosova do të jenë gati t’i përgjigjen, duket se ka gjetur përkrahjen e “Vetëvendosjes”.

Sipas “rebelit” të politikës kosovare, kundër Serbisë reagimi duhet të jetë si komb.

Konflikti mes Kosovës dhe Serbisë lindin pas ndalimit në kufi të një treni serb me mbishkrimin “Kosova është Serbi” vizita dhe deklaratat e Ramës në Kosovë ngjallën reagime në Beogradin zyrtar./Albeu.com/


Shtuar më 07/02/2017, ora 22:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori