Aktgjykimi ndaj Ramadan Mujës me 27 shkurt
Në 27 shkurt pritet të shpallet aktgjykimi për cështjen gjyqësore ndaj kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesë bashkëpunëtorëve të tij, të cilët nga Prokuroria e EULEX-it janë akuzuar për shpërdorim të detyre.

Sipas Koha Ditore, kryetari i trupit gjykues, Vladimir Mikula, që nga 25 marsi i vitit të kaluar ka udhëhequr procesin gjyqësor ndaj zyrtarëve të lartë të Komunës së Prizrenit në seancat e mbajtura gjatë javës së kaluar, në dy raste ka përmendur 27 shkurtin si datë të mundshme për shpalljen e aktgjykimit. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2014, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori