Aksion i madh policor kundër luftëtarëve në Siri dhe në Irak?
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonise po përgatit një plan për arrestimin e të gjithë atyre personave që përhapin frymë radikale fetare dhe që kanë marrë pjesë në organizata terroriste jashtë vendit, si në ISIS apo në Al-Nusra.

Policia ka në listë për të arrestuar dhjetëra persoona, që dyshohet se e përhapin ideologjinë e dhunës në emër të fesë, raporton Ilirida.net.

MPB-ja ka informuar se është në konktakt edhe me vende të tjera dhe se do të bashkëpunojë me ta në luftën kundër radikalizmit dhe terrorizmit. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori