Aksident i rëndë në Prishtinë, humbin jetën tre persona
Tre persona kanë humbur jetën në një aksident në autostradën Prishtinë – Shkup, në afërsi të fshatit Babush.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Luljeta Mehmeti.

“Mund të konfirmojmë se sot rreth orës 19:00 ka ndodhur një aksident trafiku në mes të 3 veturave në autostradën Prishtinë – Shkup, në afërsi të Babushit. Policia e Kosovës i është përgjigjur rastit menjëherë në koordinim me Prokurorin e Shtetit, Ekipet Mjekësore si dhe Kompanitë për Menaxhimin dhe Mirëmbajtjen e Autostradës. Si pasoj e aksidentit ekipet mjekësore kanë konstatuar vdekjen e tre personave”, tha ajo.

Mehmeti bëri të ditur se njësitë policore dhe institucionet tjera janë ende në vendngjarje duke u marrë me rastin.
Shtuar më 26/03/2020, ora 20:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori