Meta kërcënon me prerje dore Kryemadhin, Bashën e Edi Ramën: Do e bëj unë!
Aida Dërguti është femra më e votuar në Vetëvendosje
Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Aida Dërguti ishte njëra prej personaliteteve më të përfolura gjatë ditës së sotme në mediat elektronike dhe televizive.

E gjitha kjo pasi të njëjtës iu publikua një sms ku shfaqet vulgariteti i saj ndaj themeluesit të LVV-së, Albin Kurti. Këtij të fundit ajo i drejtohet me fjalën “mut”, shkruan Indeksonline

Mirëpo, sa vota kishte marr Dërgutizgjedhjet e përgjithshme. Sipas dokumenteve të publikuara nga KQZ-ja del se ajo ka arritur që në zgjedhjet parlamentare të marrë 32,460 vota. Kësisoj, Dërguti arriti që nga partia t’i besohet edhe posti i nënkryetares.

Ndërsa deputetet tjera që e ndjekin me vota janë; Albulena Haxhiu me 19,520 ndërsa Donika Kadaj –Bujupi me gjithsej 15,886 vota.
Shtuar më 09/12/2017, ora 08:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori