Ahmeti: Të kërkojmë liri për deputetët
Ndaj vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës ka reaguar edhe Shpend Ahmeti duke kërkuar liri për deputetët e Vetëvendosjes.

``Edhe pse me kusht, shpallja fajtor dhe dënimet e sotme për Albinin, Donikën, Albulenën dhe Fatonin është ndër dënimet më të padrejta të historikut të shkurtë të Gjyqësorit të shtetit tonë. Duhet të kërkojmë lirimin e plotë të të gjithë deputetëve që mbrojten sovranitetin e shtetit tonë.``ka thënë Shpendi./albeu.com/
Shtuar më 03/01/2018, ora 14:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori