Ahmeti: Lugina ka nevojë për ndihmë politike më tepër se për atë financiare
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka shkruar në faqen e tij të Facebook-ut rreth takimit të dy Qeverive shqiptare dje në prizren.

Shpend Ahmeti është shprehur se më shumë se sa ndihmë materiale, qytetarët e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit kanë nevojë për ndihmë politike të dy qeverive.

“Më shumë se ndihmë financiare, shqiptarët në Preshevë, Medevegjë e Bujanoc kanë nevojë për ndihmë politike të dy qeverive, këmbëngulje për të drejtat e tyre, veprim të përbashkët kundër diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni, në Mal të Zi dhe në Çamëri.

Andaj nuk është problem shuma prej 100,000 eurove por mungesa e çfarëdo reagimi politik të përbashkët shqiptar për diskriminim e përditshëm”, ka shkruar Ahmeti në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2014, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori