Adnan Hyseni reagon për listat: Turp të qoftë Elez Blakaj (FOTO LAJM)

Dje janë publikuar në media disa lista që pretendohet se janë emrat e aktakuzës së veteranëve. E megjithatë kjo është e dyshimtë pasi në të ka emra të njohur veteranës si Time Kadrijaj. Kjo të jep përshtypjen se po bëhen përpjekje që të mos dënohen komandantët përgjegjës.

Ndërkaq në listën e veteranëve mashtrues del edhe vëllai i Adnan Hysenit që ka shkaktuar edhe reagimin e ashpër të tij.

Reagimi:

REAGIM NDAJ padrejtesis tende "PREKUROR" Elez Blakaj. ( TURP TE QOFT )

Vllau im AVNI (Male) Hyseni nuk eshte veteran i rrejshem por ishte ushtar i UÇK-se si dhe UÇPMB. A ka me rend se me tu shkel dinjiteti dhe sakrifica deri ne flijim me tvetmi qellim kontributi per çlirimin e atdheut. Çfar MUT drejtesie kjo o KRYEPREKUROR IDIOT, me e rend eshte padrejtesia qe ti e ki bo ndaj ati (atyre) qe ishte i gatshme per tu fliju se sa nje "drejtesi" qe ti kishe ki bo e ku ne list kisne me veteran te rrem fyt njerz te ndershem e kontribues nga dita e pare e UÇK-se siq eshte vllau im Avni Hyseni i cili pos luftes ne Kosov ka qen edhe pjese e UÇPMB nga fillimi ne mbarim. Ka disa emra ne kete list te gjat e qe un i njof e te cilit ishin mga fillimi deri ne mbarim te luftes e qe kishe per te ven drejtesi keni bere padrejtesi te madhe ku duhet se pari te kerkoni falje publike e pastaj edhe ti korigjoni listat.

UÇK-se eshte krenare per at qka ka bo dhe kete krenari smund te ja hup askush sepse e kemi bere per çlirimin e Kombit dhe Atdheut. Vllau im Avnia jo qe ka qen ushtar i UÇK-se nga fillim deri ne mbarim po ky djal ka qen bashk me mu per 19 vite kontribut ne Sport, Humanizem, Biznes, Politik e qka ka pas nevoj populli dhe atdheu e ty TURP TE QOFT Elez Blakaj.
Shtuar më 17/09/2018, ora 08:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori