Acarohet Vuçiç: Prishtina dhe Bosnja po luajnë me stabilitetin e rajonit
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se është i gatshëm të sakrifikojë në çdo mënyrë politike për të ruajtur paqen dhe stabilitetin në rajon.

Por, ai paralajmëroi se stabiliteti në rajon po dëmtohen nga qëndrimi i papërgjegjshëm ndaj veprimeve të Prishtinës dhe Bosnjës karshi Serbisë, transmeton "lajmi.net".

Siç shkruan "Tanjug", Vuçiç ka thënë se Serbia është e gatshme të përballojë çfarë do lloj sulmi, por nuk është naive të heshtë. /albeu.com/

Shtuar më 24/03/2017, ora 08:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori