Abdixhiku: Serbët nuk duhen toleruar më të flasin kundër Kosovës
Analisti politik Lumir Abdixhiku ka bërë një përmbedhje të asaj se çfarë ndodhi me ministrin serb Aleksandër Jabllanoviç dhe më tej me protestat në Prishtinë.

Abdixhiku ka thënë se serbët nuk duhet më të tolerohen të flasin kundër Kosovës.

Ja çfarë shkruan Lumir Abdixhiku

Puna ështe se, kur lejon Jabllanoviqin të ofendojë e mohojë viktimat e luftës, inkurajon Mariqin të komunikojë nga ministria pa simbole, Stojanoviq të quaj Kosovën Serbi, e Nikoliq të vendosë postbllok në Brezovicë - të gjithë këta zyrtarë qendror e lokal të Republikës; paguar prej Republikës, kundër Republikës.

Lista Serbe mund të jetë e pandreqshme; por Republika s'guxon të mbetet si e tillë. Çdo tolerim në këtë drejtim nxitë anti-Republikanizmin fashist./albeu.com/


Shtuar më 28/01/2015, ora 23:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori